Časopis Svatá Hora » Články ročníku 2003

Průvodce

Naše starší generace pamatuje několik režimů a –ismů, které zase zapadly a ukázala se jejich falešná, vylhaná tvář. Ale všechny usilovaly o duši i rozum lidí této doby a vnesly do jejich životů zmatek. Mnozí se s úzkostí ptali. „Kde je pravda?“ – Pro toto bloudění a hledání vám chci nabídnout průvodce, kterého nemusíte platit a který umí výborně poradit.
P. Jan Zemánek, CSsR 15. června 2003 více

Katecheze o mši svaté III.

(Převzato z pastorační a teologické revue polských redemptoristů „Homo Dei“. Přeložil a upravil P. Stanislav Přibyl, CSsR) 15. června 2003 více

Pouť pražské arcidiecéze za kněžská a řeholní povolání – 9. - 10.5.2003 – Svatá Hora

Letošní, v pořadí už druhá Arcidiecézní pouť za kněžská a řeholní povolání, začala vlastně bouřkou a průtrží mračen večer v pátek 9. května. Ale krátkou dobu před 21. hodinou, kdy měla začít celonoční adorace, se vyčasilo, a déšť tak přinesl osvěžení.

Opravy na Svaté Hoře

Ačkoli je polovina května za námi, firma, která dělá závěrečné úpravy terénu po loňských opravách, stále není hotova. Zbývá upravit trávník a plocha u hlavního schodiště. Na náměstí se už byla opravena poničená dlažba a v současné době se opravují i ty poškozené části dlažby, které netrpěly stavebním ruchem, ale už jsou ve špatném stavu. Hlavní vrata byla vyčištěna.

Poutní místo musí být "klasika"

Naše pravidelné otazníky... tentokrát pro JUDr., JC.D., P. Stanislava Přibyla, PhD.

Zkoušky z (ne)dospělosti

Je červen – tedy čas, kdy naši středoškoláci patří mezi dospělé. Tak se to alespoň říká, složí-li maturitní zkoušku. Předchází tomu náročná příprava u jedněch, trocha pohodlnosti u druhých – pod heslem – „mám to v kapse“. Studenti soukají do hlav informace za čtyři roky studia – matematiku, zeměpis, český jazyk, angličtinu a kdoví, co ještě.
Mgr. Iva Klusalová 15. června 2003 více

Dějiny hudby na Svaté Hoře I.

Tímto článkem bych rád zahájil seriál pojednávající o hudebním dění na Sv. Hoře v průběhu historie. Mým cílem není vědecké pojednání o tomto tématu (i když některým odborným pojmům či formulacím bude asi těžké se vyhnout), ale zpřístupnění těchto zajímavých informací širší veřejnosti.

Modlitba sv. Efréma k Panně Marii

Připojuji těchto několik modliteb, nejen, aby jich čtenáři užívali, nýbrž také aby poznali, jak vysoké mínění měli světci o moci a milosrdenství Mariině a jak důvěřovali v její ochranu.

Vyslování tajemství posvátného růžence

Z papežských dokumentů...

Spolupracovníci na díle vykoupení

Lidská činnost svou povahou sdružuje lidi ve společenství ve vzájemné závislosti. V dnešní době se celý svět stává více a více přes všechna rozdělení a nepřátelství velkou jednotkou celosvětově stmelenou  nutností spolupráce.
P. Václav Holakovský, CSsR 15. dubna 2003 více
Nalezeno 65 článků, zobrazuji 41 až 50
« < 3 4 5 6 7 > »
 

© 2003-2009, Oficiální­ webové stránky Svaté Hory, všechna práva vyhrazena.
Stránky vznikly za podpory grantového programu EU, SROP "Religiózní­ turistika na Svaté Hoře".
Grantový program EU, SROP - Religiózní­ turistika na Svaté Hoře
Kontakt: Ří­mskokatolická farnost u kostela Nanebevzetí­ Panny Marie Příbram - Svatá Hora, Svatá Hora 591, 261 01 Pří­bram
tel. +420 318 429 930, fax +420 318 429 934, e-mail: basilica@svata-hora.cz
Otevírací doba: Pondělí­ - sobota: 6:30 - 18:00, neděle: 6:30 - 17:00
Provozováno na redakčním systému Evolution Publishing (EP), produktu společnosti NGS.