Časopis Svatá Hora » Články ročníku 2003

Opravy na Svaté Hoře

Bohu díky, oprava horního ambitu je za námi. Je po kolaudaci a Svatá Hora je zase klidné místo. Stavba sice zanechala šrámy, které zahojí až čas, jako např. rozježděné trávníky nebo poškozená dlažba či ušpiněné zdi, ale stihli jsme to

Nový betlém na Svaté Hoře

Vybudovat na Svaté Hoře nové jesličky je už několik let starý plán. Starý betlém, s nímž jsme se mohli na Svaté Hoře setkávat, byl koláží toho, „co dům dal“. Spočíval v několika sochách v mírně podživotní velikosti z konce 19. století, z papírových oveček, krajiny namalované na plátně a různě posbíraných domečků příbramského stylu.

Madona dostala nové šaty

V neděli 22. prosince při mši svaté v 9.00 hodin jsme byli účastni na dnešní dobu neobvyklé slavnosti. Velvyslankyně Kolumbie v České republice, paní Maria Mercedes Rengifo de Duque navštívila na závěr své mise v naší zemi Svatou Horu, aby obdarovala Pannu Marii novými šaty.

Vietnam a křesťanství

Naše pravidelné otazníky... tentokrát pro vietnamského redemptoristu P. Petera Hunga Trana

Jaká je naše víra

V tomto čísle časopisu se budeme zabývat vírou na více místech. Rád bych vám nyní sdělil na pár řádcích, na co jsem myslel při pohledu na paní velvyslankyni Kolumbie, když dávala darem šaty Panně Marii Svatohorské.
Nalezeno 65 článků, zobrazuji 61 až 65
« < 3 4 5 6 7 > »
 

© 2003-2009, Oficiální­ webové stránky Svaté Hory, všechna práva vyhrazena.
Stránky vznikly za podpory grantového programu EU, SROP "Religiózní­ turistika na Svaté Hoře".
Grantový program EU, SROP - Religiózní­ turistika na Svaté Hoře
Kontakt: Ří­mskokatolická farnost u kostela Nanebevzetí­ Panny Marie Příbram - Svatá Hora, Svatá Hora 591, 261 01 Pří­bram
tel. +420 318 429 930, fax +420 318 429 934, e-mail: basilica@svata-hora.cz
Otevírací doba: Pondělí­ - sobota: 6:30 - 18:00, neděle: 6:30 - 17:00
Provozováno na redakčním systému Evolution Publishing (EP), produktu společnosti NGS.