Časopis Svatá Hora » Články ročníku 2007

Posaď se na místo, kam patříš

Roman Janáč, CSsRDnešní neděli nám spolu krásně korespondují první čtení z knihy Sirachovce a evangelium. V obou se hovoří o skromnosti a pokoře ve vystupování. Jsou to dvě velké vlastnosti, které nás mohou činit velkými před lidmi, ale především před Bohem, vždyť Bůh nikdy nepohrdne pokorným člověkem. Říká se také, že pokorného člověka má každý rád. Je to především proto, že člověk pokorný se nesnaží za každou cenu prosazovat a upřednostňovat sebe, ale přijímá druhé takové, jací jsou, a dokáže je ocenit.

 

P. Roman Janáč, CSsR 2. září 2007 více

Kázání Joachima kardinála Meisnera o Slavnosti Nanebevzetí Panny Marie

Kardinál Joachim Meisner - oficiální portrétBoží cesta na svět vede přes Marii: věčné Otcovo Slovo, Ježíš Kristus, přijal tělo z Marie Panny a stal se člověkem. Proto člověk na cestě k Bohu nemůže minout Marii.

 

Nová výstava ve Svatohorském poutním muzeu

Sacromontana, s.r.o.V těchto dnech byla ve Svatohorském poutním muzeu instalována nová výstava. Jednotlivé vystavené exponáty ze svatohorských sbírek propojují, jako červená nit, myšlenky z knih od pana kardinála Joachima Meisnera, arcibiskupa z Kolína nad Rýnem.

 

Sacromontana, s.r.o. 16. srpna 2007 více

Nové číslo časopisu Svatá Hora

P. Stanislav Přibyl, CSsRV těchto dnech vyšlo nové číslo časopisu Svatá Hora 3/2007. Je možné si jej rovněž stáhnout ve formátu PDF zde.

 

Kázání při slavnosti složení prvních slibů novice Davida Horáčka

P. Stanislav Přibyl, CSsRDnes jsme přítomni radostné události, kdy se rozrůstá naše řeholní rodina o nového člena. Davida známe, protože tu není poprvé, ale přesto dnes pro něj i pro nás začíná nová etapa života.

 

Bůh nám jde vstříc

P. Stanislav Přibyl, CSsRHomilie ze mše svaté v 9 hodin, kterou přenášel ČRo 2 - Praha

 

P. Stanislav Přibyl, CSsR 22. července 2007 více

Několik poznámek ke správnému přijímání eucharistie

Kardinál Miloslav VlkV měsíci červnu jsme oslavili Slavnost Těla a Krve Páně, proběhla první svatá přijímání, proto mi u této příležitosti dovolte několik poznámek ke správnému přijímání nejsvětější eucharistie.

 

Kardinál Miloslav Vlk 5. července 2007 více

Primiční mše svatá

Jana HovorkováNeméně slavnostní šat jako sobota 23. června 2007, kdy z rukou pražského arcibiskupa kardinála Miloslava Vlka přijali kněžské svěcení tři redemptoristé, měla i následující neděle. O Slavnosti Narození svatého Jana Křtitele, 24. června 2007, sloužili novokněží svou primiční mši svatou na Svaté Hoře.

 

Jana Hovorková 29. června 2007 více

Kněžské svěcení 23. června 2007

Sobota 23. června byl den vskutku slavnostní. V Katedrále svatého Víta, Václava a Vojtěcha se konalo kněžské svěcení pěti novokněží. Tato událost je velkou radostí pro Kongregaci Nejsvětějšího Vykupitele, neboť tři z nich jsou právě redemptoristé.

 

Eva Hovorková 24. června 2007 více

Jaká byla letošní Korunovace?

Jana HovorkováO třetí neděli po Slavnosti Seslání Ducha svatého, jak stanovil papežský korunovační dekret z roku 1732, se letos na Svaté Hoře konala oslava 275. výročí Korunovace milostné sošky Panny Marie.

 

Jana Hovorková 21. června 2007 více
Nalezeno 60 článků, zobrazuji 21 až 30
« < 1 2 3 4 5 > »
 

© 2003-2009, Oficiální­ webové stránky Svaté Hory, všechna práva vyhrazena.
Stránky vznikly za podpory grantového programu EU, SROP "Religiózní­ turistika na Svaté Hoře".
Grantový program EU, SROP - Religiózní­ turistika na Svaté Hoře
Kontakt: Ří­mskokatolická farnost u kostela Nanebevzetí­ Panny Marie Příbram - Svatá Hora, Svatá Hora 591, 261 01 Pří­bram
tel. +420 318 429 930, fax +420 318 429 934, e-mail: basilica@svata-hora.cz
Otevírací doba: Pondělí­ - sobota: 6:30 - 18:00, neděle: 6:30 - 17:00
Provozováno na redakčním systému Evolution Publishing (EP), produktu společnosti NGS.