Časopis Svatá Hora » Články ročníku 2007

Svatý Josef dělník

Roman Janáč, CSsRSvatý Josef, pěstoun Pána Ježíše, má svátek 19. března. Můžeme se tedy trochu s rozpaky ptát, proč dnes slavíme také svátek svatého Josefa. Název tohoto svátku zní trochu divně, proč je v kalendáři uveden svatý Josef jako dělník? Má tím být vyzdvižena jen jeho příkladná pracovitost, tedy ta fyzická?

 

Neděle Božího milosrdenství

Roman Janáč, CSsR„Pokoj vám," to je Ježíšův hlavní programový prvek, vyplývající již ze skutečnosti, že to byla první slova zmrtvýchvstalého Pána, která chtěl svým přátelům zvěstovat. Ježíš chce denně všem svým přátelům vkládat do srdce svůj Boží pokoj, jistotu převyšující všechny hranice lidského života.

 

Pět hřebů v paškálu

P. Stanislav Přibyl, CSsRPaškál není obyčejná svíce, je to velikonoční symbol Zmrtvýchvstalého. Jsou na ní zvláštní symboly: kříž, symbolizující utrpení Kristovo, Alfa a Omega zvěstující, že Kristus je Bůh, že je počátkem a koncem všeho, i našeho světa.

Velikonoční světlo, voda a chléb

P. Stanislav Přibyl, CSsRMy, kdo bdíme tuto noc a čekáme na Kristovo zmrtvýchvstání, jsme obdařeni trojím darem Vzkříšeného: světlem, vodou a chlebem.

 

Žízeň

P. Stanislav Přibyl, CSsRŽízním. Zprávu o tomto Ježíšově slově nám podává evangelista Jan, který stál pod křížem, a tak toto slovo slyšel na vlastní uši. „Potom, když Ježíš věděl, že už je všechno dokonáno, řekl ještě: 'Žízním.' Tak se mělo splnit Písmo." (Jan 19,28)

 

Pohled na obraz a do umyvadla

P. Stanislav Přibyl, CSsRSlavíme s Ježíšem jeho poslední Velikonoce, není to jen připomínka věcí dávno minulých. Je to také námět k přemýšlení o těch nejpodstatnějších záležitostech našeho života a církev přijala úkol tyto události zpřítomňovat, čili nejen na ně vzpomínat, ale také je znovu uvádět do života.

 

„Dám ho tedy potrestat a pak ho propustím.“ (Lk 23, 16)

P. Stanislav Přibyl, CSsRPosloucháme-li pašije, máme mnoho námětů k rozjímání. Samozřejmě je ústřední postavou této zprávy evangelia Ježíš Kristus, Boží Syn, který pro naši spásu podstoupil smrt na kříži.

 

Nové číslo časopisu Svatá Hora

P. Stanislav Přibyl, CSsRV těchto dnech vychází nové číslo časopisu Svatá Hora, 1/2007.

 

Zprávy z Matice Svatohorské

Pavel ŠmolíkV tomto „okénku" podávám zajímavé informace z činnosti Matice Svatohorské.

 

Pavel Šmolík 23. března 2007 více

Průvodcovská služba - sezónní průvodci

Sacromontana ,s.r.o. - logo, detailSvatohorské poutní muzeum a průvodcovská služba přijme pro Svatou Horu sezónní průvodce na víkendy a prázdninové měsíce (duben - říjen 2007).

 

Sacromontana, s.r.o. 22. března 2007 více
Nalezeno 60 článků, zobrazuji 41 až 50
« < 2 3 4 5 6 > »
 

© 2003-2009, Oficiální­ webové stránky Svaté Hory, všechna práva vyhrazena.
Stránky vznikly za podpory grantového programu EU, SROP "Religiózní­ turistika na Svaté Hoře".
Grantový program EU, SROP - Religiózní­ turistika na Svaté Hoře
Kontakt: Ří­mskokatolická farnost u kostela Nanebevzetí­ Panny Marie Příbram - Svatá Hora, Svatá Hora 591, 261 01 Pří­bram
tel. +420 318 429 930, fax +420 318 429 934, e-mail: basilica@svata-hora.cz
Otevírací doba: Pondělí­ - sobota: 6:30 - 18:00, neděle: 6:30 - 17:00
Provozováno na redakčním systému Evolution Publishing (EP), produktu společnosti NGS.