Časopis Svatá Hora » Články ročníku 2000

Vánoční preludium

Už jsme si zvykli, že k předvánočnímu času neoddělitelně patří nejrůznější dobře míněné nabádání, abychom nepodlehli tomu ukvapenému shonu většiny lidí kolem nás.
P. Stanislav Přibyl, CSsR 15. prosince 2000 více

Přijď, Pane Ježíši

Spadly poslední listy a napadl první sníh. Příroda se ukládá ke spánku. Církev se však nechystá ulehnout a v klidu a teple přečkat dobu zimy.
P. Stanislav Přibyl, CSsR 15. prosince 2000 více

Slovo se stalo tělem

Sv. Edith Steinová se rozhodla sdělit svou konverzi ke katolictví své matce, věřící židovce. Její reakce byla příznačná: „Proč se Ježíš – člověk dělal Bohem?“ Jakoby i ve 20. století doznívala námitka Nazareťanů: „Copak to není syn tesařův?“ (Mt 13,55)
P. Stanislav Přibyl, CSsR 15. prosince 2000 více

Přibližme se k mariánské úctě, jakou má Svatý otec

Pražského světícího biskupa Jaroslava Škarvadu, titulárního biskupa litomyšlského, jistě nemusíme našim čtenářům představovat. Až do letošního podzimu generální vikář pražské arcidiecéze byl (a doufejme, že i bude) častým hostem na Svaté Hoře při různých slavnostních i méně slavnostních příležitostech. Svojí dynamikou a úsměvným nadšením vždy strhává svoje posluchače a přivádí je blíž k Pánu Bohu i k Panně Marii.
P. Stanislav Přibyl, CSsR 15. prosince 2000 více

Otec arcibiskup Giovanni Coppa pětasedmdesátiletý

Ve čtvrtek 9. listopadu zažila Svatá Hora nebývalou slávu. Oslavovali jsme 75. narozeniny apoštolského nuncia v ČR, Mons. Giovanniho Coppy za přítomnosti téměř všech biskupů Čech a Moravy.
P. Stanislav Přibyl, CSsR 15. prosince 2000 více

Moje první Vánoce ve funkci varhaníka na Svaté Hoře

Psal se rok 1969, na Svaté hoře se začala nesměle tvořit komunita redemptoristů, samozřejmě při zachování P. Karla Olšara jakožto správce Proboštského úřadu. Do funkcí kaplanů se postupně dostávali redemptorističtí kněží.
P. Stanislav Přibyl, CSsR 15. prosince 2000 více

Zabijačka na Svaté Hoře

Někdy se člověk pozastaví nad tím, jak jen je to možné, že se to v té hlavě smotá a najednou jste ve vzpomínkách – a to ještě pár desítek let zpátky. Děj se vám najednou pěkně odvíjí jako v biografu. A to se mně také přihodilo a nerad bych si to nechal jen pro sebe.

Matčina ruka na cestě

S podzimem přicházejí časté mlhy, které komplikují náš život nejen na silnicích.

Také slavné jubileum

Prožíváme velké jubileum letošního milostivého roku 2000. Zalétněme však v myšlenkách padesát let zpět do milostivého roku 1950.

Dvojnásobný ministr

Málokomu je dáno, aby byl ve svém životě dvojnásobným ministrem a to dokonce ve zcela odlišných oblastech (ministr totiž nemusí být vždy jen člen vlády). Dr. František Reichel je takovým ministrem.
Nalezeno 44 článků, zobrazuji 1 až 10
« < 1 2 3 4 5 > »
 

© 2003-2009, Oficiální­ webové stránky Svaté Hory, všechna práva vyhrazena.
Stránky vznikly za podpory grantového programu EU, SROP "Religiózní­ turistika na Svaté Hoře".
Grantový program EU, SROP - Religiózní­ turistika na Svaté Hoře
Kontakt: Ří­mskokatolická farnost u kostela Nanebevzetí­ Panny Marie Příbram - Svatá Hora, Svatá Hora 591, 261 01 Pří­bram
tel. +420 318 429 930, fax +420 318 429 934, e-mail: basilica@svata-hora.cz
Otevírací doba: Pondělí­ - sobota: 6:30 - 18:00, neděle: 6:30 - 17:00
Provozováno na redakčním systému Evolution Publishing (EP), produktu společnosti NGS.