Časopis Svatá Hora » Články ročníku 2000

Zajímavosti

Dvě bavorské poutě

Stezka světců

Se zajímavou myšlenkou přišla Panevropská unie z Mnichova, která má své duchovní centrum v bavorském klášteře Andechs u Ammersee, jihozápadně od hlavního bavorského města.

„Udělejte všechno, co vám řekne“

Svatá Hora patří k mnoha poutním místům, kam lidé s vírou putují prosit Pannu Marii o pomoc a ochranu. Mnozí také přicházejí poděkovat za vyslyšení svých proseb. Kde poutníci berou tuto víru a odvahu, že Maria je opravdu slyší a vyslyší?

Důvěrně blízká

Naše pravidelné otazníky ..., tentokrát pro otce kardinála Miloslava Vlka

Kdo mě vyzná před lidmi…

Ve dnech 31. ledna – 7. února 2000 jsem se mohl díky pozvání přátel zúčastnit celosvětového ekumenického setkání modlitebních skupin ve Washingtonu v USA. Nevycházel jsem z údivu, jak veřejní činitelé a slavní lidé žijí svou víru a jak o ní hovoří.

Jak vzniká „Svatá Hora“ aneb pohled pod pokličku

Pro co nejnázornější ukázku vzniku „Svaté Hory“ nemusím chodit daleko. Představte si, že když dnes píšu článek do druhého čísla, ještě jsem neviděl, jak vypadá číslo první (a to se na něj všichni tak těšíme). Výroba každého čísla začíná tím, že se sejde redakční rada. Rozdělíme si úlohy a dáme si termín, do kterého předložíme našemu předsedovi (vedoucímu nebo šéfovi – jak chcete) zpracované materiály.

Jak řezenští putovali na Svatou Horu

Na podzim minulého roku se skupinka řezenských poutníků vydala na pouť do Příbrami, na Svatou Horu. Pod vedením faráře Gustava Krämera, Wernera Spitzla a Ireny Seitzové odstartovala minibusem v doprovodu osobního auta a cestou sbírala ještě jednotlivé poutníky z okolí Ambergu a Nabburgu.

Dříve nebo později

Toto číslo je číslem postním. Nebo předvelikonočním, chcete-li. Což je vlastně totéž, protože po postu vždy následují Velikonoce.

Zmrtvýchvstání

Každé období církevního roku má svůj význam. Velikonoce nás vedou k prohloubení víry v Ježíše zmrtvýchvstalého, abychom si nejenom uvědomili, ale také prožili naplnění Božích zaslíbení o věčném životě. V evangeliu je více míst, které mluví o zmrtvýchvstání. Vybral jsem část z Janova evangelia, kde na setkání Marie Magdalény a zmrtvýchvstalého Ježíše můžeme nalézt podněty k obnově naší víry.

Pohřeb nebo svátek?!

Náš řeholní spolubratr Jan Nepomuk Přimda byl povolán na věčnost 3. ledna 2000 ve věku plných 70 let.
Nalezeno 44 článků, zobrazuji 31 až 40
« < 1 2 3 4 5 > »
 

© 2003-2009, Oficiální­ webové stránky Svaté Hory, všechna práva vyhrazena.
Stránky vznikly za podpory grantového programu EU, SROP "Religiózní­ turistika na Svaté Hoře".
Grantový program EU, SROP - Religiózní­ turistika na Svaté Hoře
Kontakt: Ří­mskokatolická farnost u kostela Nanebevzetí­ Panny Marie Příbram - Svatá Hora, Svatá Hora 591, 261 01 Pří­bram
tel. +420 318 429 930, fax +420 318 429 934, e-mail: basilica@svata-hora.cz
Otevírací doba: Pondělí­ - sobota: 6:30 - 18:00, neděle: 6:30 - 17:00
Provozováno na redakčním systému Evolution Publishing (EP), produktu společnosti NGS.