Časopis Svatá Hora » Články ročníku 2008

Bůh a člověk jsou staří přátelé

P. Stanislav Přibyl, CSsRKázání při mši svaté v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Staré Boleslavi při příležitosti 370. výročí návratu Palladia (1638) 

 

Proslov při vzpomínkovém shromáždění k 30. výročí požáru na Svaté Hoře

P. Stanislav Přibyl, CSsRVážení hosté této vzpomínkové slavnosti, milí přátelé!
Shromáždili jsme se dnes na Svatohorském náměstí, abychom si připomenuli 30. výročí největší živelné pohromy v moderních dějinách Svaté Hory.

 

Běžet za vozem

P. Joseph W. Tobin, CSsRZ kázání P. Josepha W. Tobina, CSsR, generálního představeného redemptoristů, při mši svaté v bazilice na Svaté Hoře na závěr generální vizitace Pražské provincie redemptoristů

 

Čekal jsem, že... Měl bych tedy odejít?

P. Jacek Dembek, CSsRKdyž čteme tuto část z evangelia o cestě do Emauz (Lk 24,13-35), myslím si, že nejsem jediný, kdo si řekne: jak slepí byli apoštolové, jak byli nechápaví, jak byli hloupí... Vždyť Ježíš je učil, vysvětloval Písmo, několikrát mluvil o tom, že bude muset trpět, zemřít a potom že vstane mrtvých... Navzdory tomu všemu, apoštolové dokázali jen říci: „My jsme čekali, my jsme doufali...," a utíkají pryč.

Nové číslo časopisu Svatá Hora

P. Stanislav Přibyl, CSsRV těch těchto dnech vychází nové číslo časopisu Svatá Hora 1/2008. Je ke stažení ve formátu PDF zde.

 

Ježíš přichází k nám, kteří máme strach, a říká: „Pokoj vám.“

P. Juventius Andrade, CSsRSlavíme dnes Bílou neděli, domenica in albis, oktáv Velikonoc. Chtěl bych se s Vámi podělit o několik momentů z evangelia, které je nám dnes předkládáno.

 

 

Průvodcovská služba - průvodci

Sacromontana, s.r.o.Sacromontana s.r.o. přijme pro víkendy a prázdninové měsíce průvodce pro prohlídky na Svaté Hoře.

 

Sacromontana, s.r.o. 29. března 2008 více

Světlo, voda a svíce

P. Stanislav Přibyl, CSsRV dnešní noci, kdy s radostí a jásotem oslavujeme Ježíšovo zmrtvýchvstání a s ním i svou spásu a otevření nové životní perspektivy, prožíváme také bohatou a krásnou liturgii, plnou symbolů a připomínek zmrtvýchvstalého Ježíše.

 

Odkud jsi?

P. Stanislav Přibyl, CSsRJestliže jsme se včera při pohledu na Krista myjícího nohy svým učedníkům a rozdávajícího se při Poslední večeři ptali: Proč? A nalezli odpověď v Janově vyznání: „Bůh je láska", položme si dnes opět otázku.Tou otázkou je otázka Pilátova: „Odkud jsi?" My víme, odkud je, ale přesto je dobré si tuto otázku položit dnes znovu.
 

Slova Mons. Diega Causero, apoštolského nuncia v České republice, na závěr liturgie Zeleného čtrvrtku

Mons. Diego CauseroV malé svatyni na Svaté Hoře se v rodinném prostředí a živém společenství slaví bohoslužby, které všechny sjednocují a vedou ke zbožnosti. Přicházím sem velmi rád.

 

Nalezeno 56 článků, zobrazuji 41 až 50
« < 2 3 4 5 6 > »
 

© 2003-2009, Oficiální­ webové stránky Svaté Hory, všechna práva vyhrazena.
Stránky vznikly za podpory grantového programu EU, SROP "Religiózní­ turistika na Svaté Hoře".
Grantový program EU, SROP - Religiózní­ turistika na Svaté Hoře
Kontakt: Ří­mskokatolická farnost u kostela Nanebevzetí­ Panny Marie Příbram - Svatá Hora, Svatá Hora 591, 261 01 Pří­bram
tel. +420 318 429 930, fax +420 318 429 934, e-mail: basilica@svata-hora.cz
Otevírací doba: Pondělí­ - sobota: 6:30 - 18:00, neděle: 6:30 - 17:00
Provozováno na redakčním systému Evolution Publishing (EP), produktu společnosti NGS.