Časopis Svatá Hora » Články ročníku 2009

Společný život

P. Roman Janáč, CSsR

Biblická čtení 27. neděle v mezidobí, nás chtějí přivést k zamyšlení nad tím, jaký byl původní úmysl Boha Stvořitele s člověkem.Člověku byla Bohem svěřena do péče starost o správu země. Člověk je tedy zodpovědná a živá bytost. Je ale jasné, že člověk se chová jinak k živočichům, neschopným komunikace a jinak k lidské bytosti, stvořené na podobu a obraz Boží. Zvíře dokáže být věrné ale nedokáže milovat a sdílet meziosobní lásku.

P. Roman Janáč 9. října 2009 více

Zemský "ráj" to na pohled

P. Roman Janáč, CSsRŘíká se, že všechny cesty vedou do Říma. Jestli vedou do Říma, pak vedou také z Říma. My křesťané víme, co pro nás toto „věčné“ město znamená. Má v něm svůj domov zástupce Ježíše Krista na zemi, papež, náš Svatý otec, dnes Benedikt XVI. Jedna cesta z Říma na konci měsíce září vedla k naší radosti také k nám do České republiky.

P.Roman Janáč 7. října 2009 více

Pamětní medaile s papežem Benediktem XVI.

Sacromontana, s.r.o.Pět stovek oficiálních ražených medailí, které byly vydány u příležitosti návštěvy papeže Benedikta XVI. v České republice, dorazilo na poutní místo Svatá Hora u Příbrami. Odtud mince poputují do Brna, Prahy a Brandýsa nad Labem - Staré Boleslavi, kam papež na konci září přijede. Zásilkou o pěti stech kusech ale ražení medailí nekončí, celkem jich bude vyraženo 10.000 kusů.

 

Sacromontana, s. r. o. 26. září 2009 více

Nové číslo časopisu Svatá Hora

Bazilika Svatá HoraV těchto dnech vychází nové číslo časopisu Svatá Hora 4/2009. Je ke stažení ve formátu PDF zde.

 

Redakce 10. září 2009 více

Pouť bývalých svatohorských ministrantů

Pavel ŠmolíkV sobotu 5. září se opět uskutečnila tradiční Pouť bývalých svatohorských ministrantů. Malí chlapci, kdysi navštěvující svatohorskou ministrantskou trojtřídku, se za tu dobu proměnili v muže zralého věku. I přesto se jich letos sešlo něco málo přes dvacet.

 

Pavel Šmolík 5. září 2009 více

Čisté a nečisté

P. Roman Janáč, CSsR Ježíš dnes v rozmluvě s farizeji a učiteli zákona zdůrazňuje, co člověka opravdu poskvrňuje. Říká, že ne to, co do nás vchází, ale co z našeho nitra vychází. Na závěr pak uvádí  neblahý výčet toho, co všechno jsme schopni v nitru rozvíjet, přechovávat a vynášet na denní světlo naší společnosti.
P.Roman Janáč 1. září 2009 více

Žijme v pravdě

P. Stanislav Přibyl, CSsRHomilie přednesená při mši svaté v 9 hodin, kterou ze Svaté Hory přenášel ČRo 2 - Praha

 

Oznámení

Bazilika Svatá HoraPo opravě poškozeného zařízení je opět v provozu "internetová televize", jejímž prostřednictvím je možné sledovat bohoslužby sloužené v bazilice. Nově se na "internetové televizi" zobrazují čísla písní z kancionálu, které se při mši svaté zpívají. 

 

Redakce 30. srpna 2009 více

Výroční zpráva Matice Svatohorské 2009

Logo Matice Svatohorské maléza období od 24. května 2008 (minulá výroční schůze) do 29. května 2009 (poslední řádné zasedání výboru)


 

Matice Svatohorská 2. července 2009 více

Z Korunovace

Jana HovorkováSlavnost Korunovace se na Svaté Hoře každoročně koná o třetí neděli po Seslání Ducha svatého již od roku 1732, kdy byla 22. června milostná soška Panny Marie Svatohorské ozdobena papežskými korunkami. Letošní 277. výročí korunovace začalo, jako obvykle, sobotní vigilií a pokračovalo nedělní slavností, v jejímž rámci byl odhalen pomník na památku obyvatelům z italského Valle di Ledro. Fotogalerie z Korunovace

 

Jana Hovorková 22. června 2009 více
Nalezeno 47 článků, zobrazuji 11 až 20
« < 1 2 3 4 5 > »
 

© 2003-2009, Oficiální­ webové stránky Svaté Hory, všechna práva vyhrazena.
Stránky vznikly za podpory grantového programu EU, SROP "Religiózní­ turistika na Svaté Hoře".
Grantový program EU, SROP - Religiózní­ turistika na Svaté Hoře
Kontakt: Ří­mskokatolická farnost u kostela Nanebevzetí­ Panny Marie Příbram - Svatá Hora, Svatá Hora 591, 261 01 Pří­bram
tel. +420 318 429 930, fax +420 318 429 934, e-mail: basilica@svata-hora.cz
Otevírací doba: Pondělí­ - sobota: 6:30 - 18:00, neděle: 6:30 - 17:00
Provozováno na redakčním systému Evolution Publishing (EP), produktu společnosti NGS.