Informace » Matice Svatohorská » Koncert Pavla Šmolíka a Kateřiny Falcníkové

IV. koncert v rámci Česko-německého festivalu varhanní hudby 2012

Pavel Šmolík
sobota 11. srpna 2012, 16 hodin
kostel Nejsvětější Trojice, Kollnburg, Bavorsko, Německo

Pavel Šmolík - varhany

 

 

Kateřina Falcníková
Kateřina Falcníková - soprán

 


 

 

Plakát na koncert ke stažení

Program koncertu ke stažení

Fotografie z koncertu

Audiozáznam z koncertu

O varhaníkovi

Pavel Šmolík (*1979) se narodil v Plzni, studoval na Konzervatoři v Českých Budějovicích obor Z koncertu Pavla Šmolíka a Kateřiny Falcníkovéchrámová hudba (varhany u Mgr. Jitky Chaloupkové) a dále na Akademii Múzických Umění v Praze, obor dirigování. V průběhu studia zaznamenal rovněž úspěchy v soutěžích, např. absolutní vítězství v interpretačně-improvizační soutěži Voříškův Vamberk 2001. Od roku 2001 působí jako varhaník a ředitel kůru na Svaté Hoře u Příbrami. Zde vede Svatohorský chrámový sbor a věnuje se všestranné organizaci hudebně-liturgického i koncertního provozu tohoto poutního místa. V Příbrami dále vede Komorní smíšený sbor Dr. Vladimíra Vepřeka a Příbramskou filharmonii. Kromě Příbrami též působí na českobudějovické Konzervatoři, kde vede pěvecký sbor, vyučuje varhanní improvizaci, gregoriánský chorál a dirigování. Příležitostně se též věnuje kompozici chrámové hudby.

O sopranistce

Kateřina Falcníková (*1983) pochází z Příbrami. Po dlouholeté praxi ve Svatohorském chrámovém sboru a studiích na Konzervatoři v Českých Budějovicích pod vedením profesora Josefa Průdka působí jako pedagožka zpěvu na ZUŠ ve Vimperku, kde rovněž vede pěvecký sbor. Dále je činná jako sólistka Jihočeského divadla v Českých Budějovicích (Čert a Káča), příležitostně jako sólistka chrámového sboru na Svaté Hoře. Pravidelně se účastní mezinárodních kurzů staré letní hudební školy, například ve Valticích (pod vedením profesorky Ireny Troupové-Wilke).

O obci Kollnburg

Kollnburg leží v Bavorském lese, 50 km od Železné Rudy. Spolu s nedalekým městem Viechtach a Kollnburg s kostelem Nejsvětější Trojiceobcí Prackenbach patří k centrům tzv. Viechtacher Land. Historie města sahá do poloviny 12. století a je spjata se starou obchodní cestou Bayerweg, na které leží. Hrad s věží a studnou a farní kostel Nejsvětější Trojice s cibulovitou věží jsou symboly Kollnburgu, stejně tak jako nedaleko ležící hora Pröller. Kollnburg se vyznačuje se bohatým spolkovým životem, je cílem mnoha turistů. Mezi jeho partnerská města patří Sušice a Železná Ruda.

Více informací na www.kollnburg.de 

 

© 2003-2009, Oficiální­ webové stránky Svaté Hory, všechna práva vyhrazena.
Stránky vznikly za podpory grantového programu EU, SROP "Religiózní­ turistika na Svaté Hoře".
Grantový program EU, SROP - Religiózní­ turistika na Svaté Hoře
Kontakt: Ří­mskokatolická farnost u kostela Nanebevzetí­ Panny Marie Příbram - Svatá Hora, Svatá Hora 591, 261 01 Pří­bram
tel. +420 318 429 930, fax +420 318 429 934, e-mail: basilica@svata-hora.cz
Otevírací doba: Pondělí­ - sobota: 6:30 - 18:00, neděle: 6:30 - 17:00
Provozováno na redakčním systému Evolution Publishing (EP), produktu společnosti NGS.