Informace » Matice Svatohorská » Koncert Marie Zahrádkové

VI. koncert v rámci Česko-německého festivalu varhanní hudby 2012

Marie Zahrádková
neděle 19. srpna 2012, 18 hodin
kostel svatého Ulricha, Lam, Bavorsko, Německo

Marie Zahrádková - varhany

Plakát na koncert ke stažení

Program koncertu ke stažení

Fotografie z koncertu

Audiozáznam z koncertu

O varhanici
 

Marie Zahrádková (*1987) vystudovala Konzervatoř v Českých Z koncertu Marie ZahrádkovéBudějovicích, hru na varhany u Mgr. Miroslavy Svobodové a hru na klavír u prof. Dinary Suleymanové. V bakalářském studiu pokračovala na HAMU v Praze. Obor varhany zde studovala u doc. Jaroslava Tůmy a jako vedlejší obor cembalo u Mgr. Giedre Mrázkové. V současné době studuje v magisterském programu obor varhany na hudební Akademii ve Stuttgartu u prof. Jürgena Essla a cembalo u prof. Jörga Halubka. Kromě jiných získala v letošním roce 1. cenu na mezinárodní varhanní soutěži v Ochsenhausenu. Účastní se prestižních kurzů varhanní interpretace jak doma, tak v zahraničí. Sólově koncertuje v ČR, Německu, Rakousku, Švýcarsku, na Malorce a dalších zemích. Spolupracuje s Pražským symfonickým orchestrem FOK, s orchestrem BERG a dalšími. Věnuje se též varhanní liturgické praxi.


O Lam

LamLam je malebné třítisícové lázeňské městečko ležící v Bavorském lese, 30 km od Železné Rudy. První písemná zmínka o Lam pochází z konce 13. století, kdy řezenský biskup daroval klášteru Rott am Inn území mezi Velkým Javorem, vrcholem Osser a Zwercheck, kde se Lam nachází. Podobně jako v jiných částech Bavorského lesa se i v okolí Lam těžilo stříbro a železná ruda. Rovněž se zde vyrábělo sklo. Lam je dnes cílem lázeňských hostů a turistů z blízka i z daleka. Jedním z jeho symbolů je farní kostel svatého Ulricha. Nedaleko Lam se nachází poutní kaple Maria Hilf. Obyvatelé městečka Lam dodnes pravidelně konají pěší pouť na Svatou Horu.

Více informací na www.lam.de a www.pfarrei-lam.de.  

 

© 2003-2009, Oficiální­ webové stránky Svaté Hory, všechna práva vyhrazena.
Stránky vznikly za podpory grantového programu EU, SROP "Religiózní­ turistika na Svaté Hoře".
Grantový program EU, SROP - Religiózní­ turistika na Svaté Hoře
Kontakt: Ří­mskokatolická farnost u kostela Nanebevzetí­ Panny Marie Příbram - Svatá Hora, Svatá Hora 591, 261 01 Pří­bram
tel. +420 318 429 930, fax +420 318 429 934, e-mail: basilica@svata-hora.cz
Otevírací doba: Pondělí­ - sobota: 6:30 - 18:00, neděle: 6:30 - 17:00
Provozováno na redakčním systému Evolution Publishing (EP), produktu společnosti NGS.