Informace » Matice Svatohorská » Koncert Svatohorského chrámového sboru

VII. závěrečný koncert v rámci Česko-německého festivalu varhanní hudby 2012

Svatohorský chrámový sbor
pátek 21. září 2012, 20 hodin
kostel Nanebevzetí Panny Marie, Bodenmais, Bavorsko, Německo

Svatohorský chrámový sbor a varhany

Sbor bude zpívat také při mši svaté od 19 hodin.

Plakát na koncert ke stažení

Program koncertu ke stažení

Fotografie z koncertu

Audiozáznam z koncertu

O Svatohorském chrámovém sboru

Svatohorský chrámový sbor působí při bazilice Nanebevzetí Z koncertu Svatohorského chrámového sboruPanny Marie na Svaté Hoře. V současnosti sbor tvoří 16 členů, amatérských zpěváků, všech věkových kategorií, různého pracovního či studijního zaměření. Pravidelně zpívá při mši svaté v neděli v 9 hodin a účinkuje při nejvýznamnějších liturgických slavnostech a svátcích během roku, obvykle s instrumentálním doprovodem. Bohatá je také jeho koncertní činnost jak na Svaté Hoře, tak na jiných místech. Repertoár Svatohorského chrámového sboru zahrnuje skladby od renesančních autorů po současné. Sbor dosud natočil šest kompaktních disků: Hudba na Svaté Hoře (1996), Dobrý den vinšujem tobě, Maria (1999), Křížová cesta svatohorská (2001), Skladby Karla Břízy I. (2004), Mariánské zpěvy ze Svaté Hory (2004), Vánoce na Svaté Hoře (2010). Sbor vede svatohorský regenschori Mikoláš Troup. Více informací v rubrice Svatohorský chrámový sbor.

O městu Bodenmais

Město Bodenmais leží v Bavorském lese, 25 km od Železné Pouť do Bodenmaisu - procesí s milostnou soškouRudy. V okolí Bodenmaisu se v minulosti těžilo stříbro (Hornické muzeum na hoře Silberberg). Je proslulé sklářskou tradicí (Joska Kristall). Rovněž je cílem mnoha lázeňských hostů. Nabízí výborné podmínky pro zimní i letní sporty pro celou rodinu. Návštěvu Bodenmaisu lze spojit s výletem na Velký či Malý Javor a přilehlá jezera. V místním chrámu Nanebevzetí Panny Marie je uchovávána kopie milostné sošky Panny Marie z Loreta (Itálie). Připomínkou na její přenesení do kostela v Bodenmaisu je každoroční církevně-lidová slavnost Bennofest. Více informací na www.bodenmais.de.

Již od 17. století putovali obyvatelé Bodenmaisu na Svatou Horu, a tak se tomu děje dodnes.

 

© 2003-2009, Oficiální­ webové stránky Svaté Hory, všechna práva vyhrazena.
Stránky vznikly za podpory grantového programu EU, SROP "Religiózní­ turistika na Svaté Hoře".
Grantový program EU, SROP - Religiózní­ turistika na Svaté Hoře
Kontakt: Ří­mskokatolická farnost u kostela Nanebevzetí­ Panny Marie Příbram - Svatá Hora, Svatá Hora 591, 261 01 Pří­bram
tel. +420 318 429 930, fax +420 318 429 934, e-mail: basilica@svata-hora.cz
Otevírací doba: Pondělí­ - sobota: 6:30 - 18:00, neděle: 6:30 - 17:00
Provozováno na redakčním systému Evolution Publishing (EP), produktu společnosti NGS.