Informace » Redemptoristé

Sto let Pražské provincie redemptoristů

Pražská provincie byla založena jako 16. v pořadí a vznikla vyčleněním 5 domů z vídeňské provincie, z nichž dva domy tvořily polskou viceprovincii.

Jubilejní stovka

Tento titulek nehovoří o sprintérské trati. Právě naopak, jde o vytrvalostní běh na výdrž. A ta výdrž má své problémy a starosti, radosti o těžkosti, námahu a protivenství, i své mučedníky.

Homilie

přednesená P. Stanisławem Wróbelem, zástupcem generálního představeného redemptoristů při oslavách 100. výročí založení Pražské provincie Svatá Hora, 22.4.2001.

Zemřel redemptorista P. Jan Bísek

V pondělí 12. února 2001 jsme se v kostele Nejsvětější Trojice v Zavlekově loučili s naším spolubratrem redemptoristou P. Janem Bískem.

Redemptoristé ve světě a u nás

Moc hezký večerní rozhovor s generálními konzultory redemptoristů P. Stanisławem Wróbelem, P. Noelem Londoño a s vídeňským provinciálem P. Josefem Kampleitnerem.
Večer, když už bylo po večeři, si nás tu jubilejní neděli 22. dubna 2001 pár sesedlo, abychom si popovídali o tom, co by mohlo vás, naše čtenáře, zajímat. Zde je výsledek našeho povídání. Něco z toho možná vypadlo, ale to už tak bývá.

Jeníku, to bude nyní tvůj otec

V tomto roce oslavíme 250 let od narození sv. Klementa Marie Hofbauera z Tasovic u Znojma, kněze, redemptoristy, patrona Varšavy a Vídně. I když nemohl působit v našich zemích, je pro nás vzorem nezlomné víry, kterou osvědčil v podobně těžkých okolnostech, jaké jsme poznali po roce 1950.

Být jako svatý Jan Křtitel

Při návštěvě Svaté Hory se můžeme setkat se starším, usměvavým a nenápadným knězem. Je jím P. Jan Zemánek, provinciál pražské provincie redemptoristů
Protože na Svaté Hoře působí už jedenáctý rok, tedy nejdéle v novodobé historii, položili jsme mu, coby největšímu pamětníkovi, pár otázek.

„Čím asi toto dítě bude“…

Tak by se mohli tázat manželé Stanggassingerovi, když se jim 12. ledna 1871 narodil syn Kašpar. To ale nikdo nevěděl.

Blahoslavený Franz Xaver Seelos

9. dubna 2000 prohlásil Svatý otec Jan Pavel II. na náměstí sv.Petra ve Vatikánu za blahoslaveného kněze z kongregace Nejsvětějšího Vykupitele Franze Xavera Seelose.

Pohřeb nebo svátek?!

Náš řeholní spolubratr Jan Nepomuk Přimda byl povolán na věčnost 3. ledna 2000 ve věku plných 70 let.
Nalezeno 40 článků, zobrazuji 31 až 40
« < 1 2 3 4 > »
 

© 2003-2009, Oficiální­ webové stránky Svaté Hory, všechna práva vyhrazena.
Stránky vznikly za podpory grantového programu EU, SROP "Religiózní­ turistika na Svaté Hoře".
Grantový program EU, SROP - Religiózní­ turistika na Svaté Hoře
Kontakt: Ří­mskokatolická farnost u kostela Nanebevzetí­ Panny Marie Příbram - Svatá Hora, Svatá Hora 591, 261 01 Pří­bram
tel. +420 318 429 930, fax +420 318 429 934, e-mail: basilica@svata-hora.cz
Otevírací doba: Pondělí­ - sobota: 6:30 - 18:00, neděle: 6:30 - 17:00
Provozováno na redakčním systému Evolution Publishing (EP), produktu společnosti NGS.