Časopis Svatá Hora » Články ročníku 2001

Film „Královna stříbrných hor“

Poutník - krajan

V srpnu roku 2001 připutoval na Svatou Horu vídeňský arcibiskup kardinál Christoph Schönborn. Samozřejmě jsme si nemohli nechat ujít příležitost položit panu kardinálovi několik otázek. Kardinál je významnou postavou světové církve a jeden z hlavních autorů nového Katechismu katolické církve. Zeptali jsme se tedy za vás.

Zbav nás od zlého…

Když jsem se dověděl o teroristickém útoku na New York a Washington, myslel jsem si, že se jedná o nepodařený vtip nebo že si v televizi spletl programy. Potom už jsem seděl u televize do noci a hltal každou informaci. Ihned jsem si připravoval možné odpovědi na otázky lidí, které jistě přijdou.

Jak jsme putovávali na Svatou Horu

My farníci z Borotic jsme každoročně pravidelně putovali 28. června a na sv. Petra a Pavla jsme se vracívali. Byla to mohutná pouť, krásná a nezapomenutelná!

Prázdninoví svatí

Na přelomu prázdninových měsíců července a srpna si celá církev připomíná dva světce, zakladatele řeholních společenství, která se nesmazatelně zapsala do dějin Svaté Hory a jejichž sochy nás vítají u Korunovačního oltáře.

Verný syn Cirkvi, mučeník, o. Metod Dominik Trčka, C.Ss.R. (1886-1959)

Zasluhuje si človek ktorý spieva náboženskú pieseň trest? Táto otázka sa môže zdať smiešna, ale len do času, kým nespoznáme, že aj spievanie náboženskej piesne môže byť trestné, alebo radšej bolo trestné a prísne trestané.

Svátost smíření a pocity při opakovaných hříších

Náš křesťanský život není životem dokonalých lidí. Bůh to dobře ví a ve svém nevýslovném milosrdenství nám daroval milost svátosti smíření. Sám Ježíš nám připomíná, abychom odpouštěli jako on – ne sedmkrát ale vždycky, když nás někdo o odpuštění poprosí.

Homilie apoštolského nuncia v ČR, arcibiskupa Giovanniho Coppy při Korunovaci dne 24. června 2001

Milovaní věřící a poutníci z Příbrami i dalších měst České republiky a z ciziny, kteří svou přítomností a svým zpěvem naplňujete toto posvátné místo! Slavíme dnes výročí korunovace Panny Marie.

Pohled misionáře

Rozhovor s misionářem P. Zdeňkem Čížkovským, OMI

Šílené krávy nebo šílení lidé?

To, že nemoc šílených krav svým chováním zavinili lidé už víme. Jde o známou věc – přežvýkavci jsou nuceni baštit masokostní moučku a jak je patrné, nedělá jim to dobře.
Nalezeno 47 článků, zobrazuji 11 až 20
« < 1 2 3 4 5 > »
 

© 2003-2009, Oficiální­ webové stránky Svaté Hory, všechna práva vyhrazena.
Stránky vznikly za podpory grantového programu EU, SROP "Religiózní­ turistika na Svaté Hoře".
Grantový program EU, SROP - Religiózní­ turistika na Svaté Hoře
Kontakt: Ří­mskokatolická farnost u kostela Nanebevzetí­ Panny Marie Příbram - Svatá Hora, Svatá Hora 591, 261 01 Pří­bram
tel. +420 318 429 930, fax +420 318 429 934, e-mail: basilica@svata-hora.cz
Otevírací doba: Pondělí­ - sobota: 6:30 - 18:00, neděle: 6:30 - 17:00
Provozováno na redakčním systému Evolution Publishing (EP), produktu společnosti NGS.