Časopis Svatá Hora » Články ročníku 2001

Svatohorský poutník jubilantem

Profesor ThDr. Jaroslav Kadlec oslavil ve farnosti Horní Cerekev, kterou dosud spravuje, své devadesáté narozeniny.

Redemptoristé ve světě a u nás

Moc hezký večerní rozhovor s generálními konzultory redemptoristů P. Stanisławem Wróbelem, P. Noelem Londoño a s vídeňským provinciálem P. Josefem Kampleitnerem.
Večer, když už bylo po večeři, si nás tu jubilejní neděli 22. dubna 2001 pár sesedlo, abychom si popovídali o tom, co by mohlo vás, naše čtenáře, zajímat. Zde je výsledek našeho povídání. Něco z toho možná vypadlo, ale to už tak bývá.

Ad: Živá vzpomínka (č. 2/2001)

Chci Vám poděkovat za článek „Živá vzpomínka“. Ani netušíte, s jakým pohnutím jsem jej četla… Vždyť P. Riant byl s námi nasazen v Bayerische Motoren-Werke v Allachu – on od Plzně a my všichni z jihozápadní Moravy – a tam našel své kněžské povolání! Po celý život jsme byli s ním duchovně spojeni…
Myslím, že málokdo ví, jak zrála jeho touha po kněžství, že se vlastně zrodila tam, při nuceném pracovním nasazení. A tak jsem sedla a napsala svou nejranější vzpomínku…

Maria je naší sestrou

Živá vzpomínka

Zase jeden koloběh života se naplnil. V úterý 30.ledna zemřel a v pátek 9.února byl v pražské kapitulní hrobce pohřben metropolitní kanovník, kolínský arciděkan v.v., dříve farář příbramský a březohorský, a ještě dřív, před 40 lety, svatohorský kaplan P. Karel Riant ve věku 76 let.

Matiční okénko

Jak se asi daří a jak působí Matice svatohorská?

Nové varhany v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře

Současné varhany byly do baziliky Nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře pořízeny firmou Rieger-Kloss z Krnova v roce 1948.

Kristus ve svém oslaveném těle (Kol 1,15-20)

Musíme sestoupit až k tomu hrobu, ze kterého Kristus vstal, až k onomu nedělnímu ránu, abychom mohli uvažovat o Ježíšově oslaveném těle.

Katolíci východního obřadu a Svatá Hora

V našem časopise uveřejňujeme rozhovory se známými i méně známými osobnostmi o jejich pohledu na Svatou Horu a co pro ně Svatá Hora znamená. Tentokrát jsme požádali o odpovědi na několik otázek řeckokatolického biskupa, apoštolského exarchu mons. Ivana Ljavince. Pro naše čtenáře to bude jistě velmi zajímavý rozhovor a dozví se v něm jistě mnoho věcí, které dosud neznali.

Kristus vítězí

Velikonoce jsou největším svátkem nás křesťanů. Bohužel jej často neslavíme tak, jak by se slušelo a patřilo.
Nalezeno 47 článků, zobrazuji 31 až 40
« < 1 2 3 4 5 > »
 

© 2003-2009, Oficiální­ webové stránky Svaté Hory, všechna práva vyhrazena.
Stránky vznikly za podpory grantového programu EU, SROP "Religiózní­ turistika na Svaté Hoře".
Grantový program EU, SROP - Religiózní­ turistika na Svaté Hoře
Kontakt: Ří­mskokatolická farnost u kostela Nanebevzetí­ Panny Marie Příbram - Svatá Hora, Svatá Hora 591, 261 01 Pří­bram
tel. +420 318 429 930, fax +420 318 429 934, e-mail: basilica@svata-hora.cz
Otevírací doba: Pondělí­ - sobota: 6:30 - 18:00, neděle: 6:30 - 17:00
Provozováno na redakčním systému Evolution Publishing (EP), produktu společnosti NGS.