Časopis Svatá Hora » Články ročníku 2002

Dívejte se na tuto Madonu…

Dnešním hostem naší pravidelné rubriky je Joachim kardinál Meisner, arcibiskup v Kolíně nad Rýnem. Pan kardinál má k naší vlasti velmi vřelý vztah, tajně vysvětil s nemalým rizikem mnoho kněží právě pro naši zemi. Svoji lásku ke Svaté Hoře osvědčil také tím, že dal na letošní opravu velkolepý dar, který nám umožnil s pracemi vůbec začít. S poděkováním za jeho štědrost jsme mu poslali pár otázek pro náš časopis. A toto nám přišlo zpět…
P. Stanislav Přibyl, CSsR 15. prosince 2002 více

Opravy na Svaté Hoře

Během měsíce srpna se podařilo opravit východní stranu a části jižní a severní strany horního ambitu. Protože obě hlavní schodiště byly důležitými komunikacemi pro opravu terasy, jejich oprava začíná až v těchto dnech.

Blahoslavený Metoděj Dominik Trčka, CSsR

- model křesťanského, řeholního a kněžského života pro nové generace
O. Atanáz Mandzák, CSsR 15. října 2002 více

Modlitba se sv. Alfonsem

Když se procházíme po ambitech na Svaté Hoře, můžeme si na stropech všimnout výjevy z historie, kdy zázračným způsobem zasáhla Panna Maria v nějaké těžké životní situaci. Lidé, kterým Maria pomáhá, jsou tu znázorněni jako ti, kteří jsou k ní obráceni a modlitba je symbolizována jako paprsek mířící na Mariino srdce. V srdci Panny Marie se mění na paprsek Boží moci, který směřuje na místo neštěstí a zachraňuje člověka.
P. Josef Michalčík, CSsR 15. října 2002 více

O opravě horního ambitu

ze starých ročníku časopisu Svatá Hora

První sliby noviců

V sobotu 3. srpna 2002 se konala na Svaté Hoře slavnost, při které složili dočasné sliby na jeden rok novicové Petr Beneš, Jiří Ondovčák a Zbyněk Švehla.
P. Břetislav Vaněk, CSsR 15. října 2002 více

Poutní slavnost Nanebevzetí Panny Marie

Poutní slavnost Nanebevzetí Panny Marie, která se slavila 18.8.2002 na Svaté Hoře, měla tento rok kromě obvyklého průběhu i jednu zvláštnost...
P. Josef Michalčík, CSsR 15. října 2002 více

Svědectví a vzpomínky

Naše pravidelné otazníky... tentokrát pro P. Václava Nekolného, faráře v Zásmukách
-ci- 15. října 2002 více

Velká voda

Jistě nikoho z nás nenechalo klidným dění v polovině srpna. Velká voda, která se přehnala po naší zemi, se dotkla nejednoho z nás, a v budoucnosti se dotkne všech. Pohled na zdevastovanou krajinu je žalostný a mnohým lidem se chce plakat.

Opravy na Svaté Hoře

S pomocí Boží jsme začali v úterý 11. června s opravou Horního ambitu. Jako první nás čekaly demontážní práce. Součástí této akce je i oprava schodiště Pražské brány. Právě tam začalo rozebírání. Jako první opustili své místo dva velicí andělé, kteří nás vítali při vstupu do areálu. Velkým překvapením bylo, že tyto dvě sochy nebyly žádným způsobem upevněny na zábradlí, kde stály, ale na svém místě držely jen vlastní vahou.
Nalezeno 52 článků, zobrazuji 11 až 20
« < 1 2 3 4 5 > »
 

© 2003-2009, Oficiální­ webové stránky Svaté Hory, všechna práva vyhrazena.
Stránky vznikly za podpory grantového programu EU, SROP "Religiózní­ turistika na Svaté Hoře".
Grantový program EU, SROP - Religiózní­ turistika na Svaté Hoře
Kontakt: Ří­mskokatolická farnost u kostela Nanebevzetí­ Panny Marie Příbram - Svatá Hora, Svatá Hora 591, 261 01 Pří­bram
tel. +420 318 429 930, fax +420 318 429 934, e-mail: basilica@svata-hora.cz
Otevírací doba: Pondělí­ - sobota: 6:30 - 18:00, neděle: 6:30 - 17:00
Provozováno na redakčním systému Evolution Publishing (EP), produktu společnosti NGS.