Časopis Svatá Hora » Články ročníku 2002

Bible a poznání Boha

„Já Bibli nečtu, je tam hodně násilí a to bych musel věřit v krutého Boha“. „Cože, Písmo svaté? Nebuďte blázen. Kdo by mohl věřit takovým pohádkám!“ „No jo, co je to Bible? No, taková nějaká hrubá knížka, kde se píše co se smí a co nesmí. Ale víte, není to čteníčko pro dnešní dobu.“ „Simvás, jsme ve třetím tisíciletí a zabývat se ňákýma vykopávkama...“
Josef Michalčík, CSsR 15. června 2002 více

Boží Tělo

Na Svaté Hoře slavíme každoročně slavnost Těla a Krve Páně jak v den slavnosti, tak také v neděli, aby lidé, kteří přijíždějí z venkova, měli možnost tuto slavnost prožít.

Pouť za duchovní povolání

Pražský arcibiskup kardinál Miloslav Vlk se nám ve svém pastýřském listě z loňského roku svěřil, že jednou z jeho hlavních starostí je péče o duchovní povolání. Vyzval nás tehdy k modlitbě na tento úmysl a doporučil pouť do Staré Boleslavi nebo na Svatou Horu.

Osobní kontakt - to je to, co mě život naučil

V minulém čísle našeho časopisu jsme uveřejnili první část rozhovoru s novým pražským světícím biskupem Karlem Herbstem. Původně to měl být kratičký rozhovor, odpověď na několik málo otázek. Naše povídání se však vyvinulo tak zajímavě, že mi bylo líto cokoli škrtat. A tak zde uveřejňujeme druhou část rozhovoru, která se týká především práce s mládeží.

Obrázek ze Svaté Hory podruhé

Bylo krátce po skončení války, srpen 1945 a já odcházel ze Svaté Hory, kde jsem poslední dvě válečná léta žil a ministroval. Při loučení s jednotlivými členy komunity jsem zpravidla dostával drobné upomínkové dárky. Rektor P. Otto Loula mně tehdy věnoval pohlednici s fotografií sošky Panny Marie Svatohorské.
Dr. František Bílek, bývalý svatohorský ministrant 15. června 2002 více

Ve vztahu k Bohu dovolená neexistuje

Přichází čas prázdnin a dovolených. Děti se těší na konec školy a počítají každý den, my dospělí finišujeme v zaměstnání, abychom jednoho dne mohli vypnout a odjet hodně daleko od všech starostí všedního života.

Letos projde Svatá Hora velkými opravami

Po několikaletém snažení se duchovní správě Svaté Hory stalo, že všechny dotace na opravy se sešly v jediném roce – a to v roce 2002.

Blahoslavený Mikuláš Čarněckyj

Na Svaté Hoře nebyl jen bl. Metoděj Dominik Trčka…

ale i další řeckokatolík – redemptorista, blahoslavený Mikuláš Čarněckyj.

Zmrtvýchvstání a reinkarnace

V dnešní době se častěji ozývají názory z řad křesťanů, že na víře v reinkarnaci není nic špatného. Dokonce jsem potkal člověka, který věří v Ježíše Krista, přijímá svátosti a zároveň pevně věří v reinkarnaci. Věřící v převtělování zastávají názor, že po smrti se duše oddělená od těla „vtělí“ do těla jiného...
P. Josef Michalčík, CSsR 15. dubna 2002 více

Na Svaté Hoře jsem se stal salesiánem

Naše pravidelné otazníky ... tentokrát pro pražského pomocného biskupa Karla Herbsta
Nalezeno 52 článků, zobrazuji 31 až 40
« < 2 3 4 5 6 > »
 

© 2003-2009, Oficiální­ webové stránky Svaté Hory, všechna práva vyhrazena.
Stránky vznikly za podpory grantového programu EU, SROP "Religiózní­ turistika na Svaté Hoře".
Grantový program EU, SROP - Religiózní­ turistika na Svaté Hoře
Kontakt: Ří­mskokatolická farnost u kostela Nanebevzetí­ Panny Marie Příbram - Svatá Hora, Svatá Hora 591, 261 01 Pří­bram
tel. +420 318 429 930, fax +420 318 429 934, e-mail: basilica@svata-hora.cz
Otevírací doba: Pondělí­ - sobota: 6:30 - 18:00, neděle: 6:30 - 17:00
Provozováno na redakčním systému Evolution Publishing (EP), produktu společnosti NGS.