Časopis Svatá Hora » Články ročníku 2004

Svěcení obrazu bl. Matky Terezy z Kalkaty

O misijní neděli, 24.10.2004 byl při mši svaté v 9.00 hodin posvěcen na Svaté Hoře obraz bahoslavené Matky Terezy z Kalkaty.

Modlitba

Z papežských dokumentů...

Katecheze o mši svaté XI.

(Převzato z pastorační a teologické revue polských redemptoristů „Homo Dei“. Přeložil a upravil P. Stanislav Přibyl, CSsR) 15. října 2004 více

Rozjímání - modlitba, kde Bůh mluví víc než my

Často potkávám lidi, kteří mají velikou touhu žít duchovním životem, rádi by se modlili, jenom neví, jak na to. Na začátku cesty s Bohem, nebo k jejímu oživení, jsou dobré různé pomůcky. K těmto pomocným opěrným bodům patří různé knížky, zkušenosti lidí, kteří v duchovním životě už mají lecco za sebou, různé návody na rozjímavou modlitbu a mnohé jiné. Chtěl bych využít zkušeností, které měl sv. Alfons, zakladatel řehole redemptoristů. Ten učil obyčejné lidi, jak se mohou ještě více přiblížit k Bohu, aniž by zanedbávali své poslání ve světě. Učil druhé tomu, co sám prožíval a čemu se sám musel učit.

Internetové stránky Svaté Hory

Od 1. prosince 2003 jsou v provozu nové internetové stránky Svaté Hory. Kromě informací o historii, uměleckého průvodce a kalendáře akcí můžeme na stránkách nalézt nepřeberné množství článků z časopisu Svatá Hora a více či méně aktuálních zpráv z dění na Svaté Hoře.

Opravy na Svaté Hoře

Našel se sponzor, který má zájem o restaurování Kalvárie. Je to oprava za více než půl miliónu. Bylo vydáno závazné stanovisko Krajským úřadem Středočeského kraje. Podle nových předpisů však musí být vydaná závazná stanoviska dvě, takže se s opravou pravděpodobně začne až na jaře.

Umění je buď o Bohu, nebo není o ničem

Naše pravidelné otazníky...

Z činnosti Matice svatohorské

Na 43. zasedání Matice svatohorské v pátek 24. září byly předneseny již konkrétní návrhy týkající se vydavatelské činnosti. byl vytvořen seznam děl P. K. Břízy a další chrámové hudby, která by měla být pro potřeby českých kůrů vydávána. Jako priorita v tomto ohledu bylo však zvoleno vytištění informační brožury pro církevní rok 2005, která bude mít za úkol informovat širší veřejnost komplexně o dění na Svaté Hoře, tedy o bohoslužbách, duchovních cvičeních a obnovách, koncertech, provozu Svatohorského poutního muzea atd. Brožura by měla vyjít koncem listopadu.
15. října 2004 více

Přípravy oslav 100. výročí

Že se o Svaté Hoře hovoří jako o bazilice, jsme si už zvykli. Svatá Hora má však jedno prvenství. Tento vzácný titul získala jako první v tehdejší Rakousko-Uherské monarchii 21. ledna 1905 brevem papeže sv. Pia X. „Sacris aedibus“.

Rytmus do našich dnů

Dlouhé podzimní večery, déšť a vítr, sychravé počasí. Taky na Vás toto období působí?
P. Vladimír Málek 15. října 2004 více
Nalezeno 96 článků, zobrazuji 21 až 30
« < 1 2 3 4 5 > »
 

© 2003-2009, Oficiální­ webové stránky Svaté Hory, všechna práva vyhrazena.
Stránky vznikly za podpory grantového programu EU, SROP "Religiózní­ turistika na Svaté Hoře".
Grantový program EU, SROP - Religiózní­ turistika na Svaté Hoře
Kontakt: Ří­mskokatolická farnost u kostela Nanebevzetí­ Panny Marie Příbram - Svatá Hora, Svatá Hora 591, 261 01 Pří­bram
tel. +420 318 429 930, fax +420 318 429 934, e-mail: basilica@svata-hora.cz
Otevírací doba: Pondělí­ - sobota: 6:30 - 18:00, neděle: 6:30 - 17:00
Provozováno na redakčním systému Evolution Publishing (EP), produktu společnosti NGS.