9. prosince 2008

CD „Nové chórové varhany na Svaté Hoře“

Logo Matice Svatohorské maléTento týden bylo vydáno CD „Nové chórové varhany na Svaté Hoře". Jedná se o nahrávku skladeb hraných na svatohorské chórové varhany v podání Jaroslava Tůmy a Karla Paukerta.

 

Loni v předvánočním čase se na Svaté Hoře chystalo slavnostní požehnání chórových varhan, které mohly být postaveny díky štědrosti velkých i mnoha drobných dárců. Varhany tak téměř rok slouží doprovodu liturgie jak v bazilice, tak u Korunovačního oltáře, i koncertní produkci. Je to nástroj, který je předchutí velkých varhan pro kůr v bazilice. Na podporu stavby velkých varhan nechala Matice Svatohorská nahrát a vydat i toto nové CD.

CD je k dostání jak v síti vydavatelství Arta, tak v prodejně knih aCD poutního zboží na Svaté Hoře za 299 Kč. Můžete si jej rovněž zakoupit ve svatohorském internetovém obchodě. Texty knížečky přiložené k CD jsou v češtině, němčině, italštině a angličtině. Zakoupením tohoto CD přispíváte na realizaci projektu stavby velkých varhan pro západní kůr baziliky, které bude stavět Vladimír Šlajch z Borovan a pro které jsou již zakoupeny čtyři jazykové rejstříky čítající téměř 200 píšťal.

Na tomto místě bychom chtěli poděkovat všem, kdo se na vydání CD „Nové chórové varhany na Svaté Hoře" podíleli: především přednímu českému varhaníkovi Jaroslavu Tůmovi a česko-americkému varhannímu virtuosovi Karlu Paukertovi, v jejichž podání byly skladby ve svatohorské bazilice nahrány, zvukovým mistrům Aleši Dvořákovi a Tomáši Zikmundovi a panu Vítězslavu Jandovi z vydavatelství Arta.

Zároveň vás chceme pozvat na prezentaci nového CD, která se uskuteční v rámci vánočního koncertu Svatohorského chrámového sboru na svátek svatého Štěpána 26. prosince 2008 v 16.30 hodin v bazilice. CD představí Jaroslav Tůma, jeden z interpretů.

 

© 2003-2009, Oficiální­ webové stránky Svaté Hory, všechna práva vyhrazena.
Stránky vznikly za podpory grantového programu EU, SROP "Religiózní­ turistika na Svaté Hoře".
Grantový program EU, SROP - Religiózní­ turistika na Svaté Hoře
Kontakt: Ří­mskokatolická farnost u kostela Nanebevzetí­ Panny Marie Příbram - Svatá Hora, Svatá Hora 591, 261 01 Pří­bram
tel. +420 318 429 930, fax +420 318 429 934, e-mail: basilica@svata-hora.cz
Otevírací doba: Pondělí­ - sobota: 6:30 - 18:00, neděle: 6:30 - 17:00
Provozováno na redakčním systému Evolution Publishing (EP), produktu společnosti NGS.