14. prosince 2009

Česko-německý „Winter Festival Bodenmais 2010“ měst Příbram a Bodenmais

Josef Hovorka Ve dnech 2. - 4. ledna 2010 se uskuteční v bavorském Bodenmaisu jedinečná událost: Winter Festival Bodenmais 2010, kterého se zúčastní 50 mladých amatérských sportovců reprezentujících města Příbram a Bodenmais, s cílem napomoci "česko-německému porozumění" v roce, kdy budou probíhat zimní olympijské hry. A právě na olympijských ideálech, tedy nejen na výkonech, soutěživosti, ale také na porozumění, toleranci a fair-play, bude založené společné sportovní zápolení v lyžařských disciplínách. Program Winterfestivalu ke stažení

 

Již od 17. století putovali obyvatelé města Bodenmais do Příbrami na Svatou Horu, a tak se tomu děje i dnes. Winterfestival rozvíjí tuto evropskou tradici setkávání lidí z různých míst. Zároveň navazuje na Cyklopouť Příbram - Bodenmais 2009, která proběhla v červnu letošního roku.

Z tříkrálového průvodu v Bodenmaisu 2009Součástí "Winter Festivalu Bodenmais 2010" je bohatý doprovodný kulturní program, zahrnující je například tříkrálový průvod, vánoční varhanní koncert v podání Miloslavy Šmolíkové nebo koncert místního sboru Bodenmaiser Jugendchor / Singkreis Jubilate. Návštěvníci budou moci ochutnat ve stánku Festivalu také příbramské speciality nebo pravé bavorské preclíky.

Město Bodenmais, které leží nedaleko českých hranic (20 km od Železné Rudy), má mnoho společného s Příbramí. V obou městech probíhala těžba stříbra, nachází se zde významná poutní Zima v Bodenmaisumísta a v současnosti se rozvíjí v oblasti turismu. Bodenmais bývá také nazýván jako "Perla Bavorského lesa", v jehož blízkosti se nacházejí výborně upravené areály pro běžecké a sjezdové lyžování, ve kterých se konají i závody FIS (Mezinárodní lyžařské federace).

Navštivte Bodenmais a jeho jedinečný Winterfestival!

Plakát s programem na "Winterfestival Bodenmais 2010" ke stažení
Internetové stránky města Bodenmais: http://www.bodenmais.de/.

 

© 2003-2009, Oficiální­ webové stránky Svaté Hory, všechna práva vyhrazena.
Stránky vznikly za podpory grantového programu EU, SROP "Religiózní­ turistika na Svaté Hoře".
Grantový program EU, SROP - Religiózní­ turistika na Svaté Hoře
Kontakt: Ří­mskokatolická farnost u kostela Nanebevzetí­ Panny Marie Příbram - Svatá Hora, Svatá Hora 591, 261 01 Pří­bram
tel. +420 318 429 930, fax +420 318 429 934, e-mail: basilica@svata-hora.cz
Otevírací doba: Pondělí­ - sobota: 6:30 - 18:00, neděle: 6:30 - 17:00
Provozováno na redakčním systému Evolution Publishing (EP), produktu společnosti NGS.