18. dubna 2013

Výstava fotografií Svaté Hory

Logo Matice Svatohorské maléOd května do září 2013 bude na Svaté Hoře ke zhlédnutí putovní výstava fotografií: Svatá Hora, místo přesahující hranice. Vernisáž výstavy se uskuteční ve středu 1. května 2013 v 16 hodin ve Svatohorském poutním muzeu.

 

Výstava fotografií představí zajímavé a neobvyklé pohledy na exteriér a interiér poutního místa Svaté Hory. Jedná o fotografie, které vznikly během posledních deseti let. Jejich autorem je převážně pan Miroslav Zelenka. Zároveň jde o první výstavu svého druhu, protože výstava fotografií Svaté Hory se dosud nekonala.

Vernisáž výstavy se bude konat ve středu 1. května 2013 v 16 hodin ve Svatohorském poutním muzeu na Svaté Výstava fotografií Svaté HoryHoře. Slovo k výstavě pronese P. ThLic. Stanislav Přibyl, CSsR, generální vikář litoměřické diecéze a bývalý farář na Svaté Hoře. Výstava bude ve Svatohorském poutním muzeu ke zhlédnutí od 2. května do 25. září 2013 denně od 9 do 16 hodin. Vstup na výstavu je volný.

Výstavu bude doprovázet také interaktivní program pro návštěvníky spočívající v sestavení nástěnného kalendáře pro rok 2014. Každý návštěvník výstavy bude moci vyplnit anketní lístek, na němž uvede maximálně 3 vystavené fotografie, které se mu nejvíce líbí. 12 fotografií ohodnocených návštěvníky jako ty, které je nejvíce zaujaly, budou publikovány v nástěnném kalendáři pro nadcházející rok. Z účastníků ankety budou vylosováni 3 návštěvníci, kteří obdrží zmíněný kalendář.

Od října do prosince 2013 bude výstava ke zhlédnutí v některých bavorských obcích a městech (Kollnburg, Regen, Bodenmais), odkud na Svatou Horu po staletí přicházeli či dosud přicházejí poutníci.

Plakát na výstavu ke stažení

Nad konáním výstavy převzali záštitu Ing. Pavel Pikrt, starosta města Příbram, a paní Josefa Schmid, starostka obce Kollnburg (Bavorsko). 

Výstavu pořádá Matice Svatohorská, občanské sdružení přátel a dobrodinců Svaté Hory, a koná se za finančního přispění Česko-německého fondu budoucnosti a města Příbram.

Více informací o výstavě najdete na těchto internetových stránkách v rubrice Výstava fotografií Svaté Hory.

 

© 2003-2009, Oficiální­ webové stránky Svaté Hory, všechna práva vyhrazena.
Stránky vznikly za podpory grantového programu EU, SROP "Religiózní­ turistika na Svaté Hoře".
Grantový program EU, SROP - Religiózní­ turistika na Svaté Hoře
Kontakt: Ří­mskokatolická farnost u kostela Nanebevzetí­ Panny Marie Příbram - Svatá Hora, Svatá Hora 591, 261 01 Pří­bram
tel. +420 318 429 930, fax +420 318 429 934, e-mail: basilica@svata-hora.cz
Otevírací doba: Pondělí­ - sobota: 6:30 - 18:00, neděle: 6:30 - 17:00
Provozováno na redakčním systému Evolution Publishing (EP), produktu společnosti NGS.