1. prosince 2013

Výstava fotografií během adventu v Bodenmaisu

Logo Matice Svatohorské maléV neděli 1. prosince 2013 byla ve farním kostele Nanebevzetí Panny Marie v již zasněženém bavorském Bodenmaisu vernisáží zahájena výstava fotografií „Svatá Hora, místo přesahující hranice". Fotografie Svaté Hory zde budou ke zhlédnutí po celý advent.

 

Po Svaté Hoře, obci Kollnburg a městu Regen (obě v Bavorsku) je Bodenmais, město v Bavorském lese, vzdálené asi 25 km od Železné Rudy, posledním místem, kam Z vernisáže výstavy v Bodenmaisuvýstava fotografií Svaté Hory v letošním roce „doputovala". Výstava byla zahájena na 1. neděli adventní v 11.30 hodin ve kostele Nanebevzetí Panny Marie. Vernisáž zahájil bodenmaiský farář P. Alexander Kohl. O samotné výstavě zmínila několik slov koordinátorka projektu Jana Hovorková. Předtím, než si návštěvníci mohli prohlédnout vystavené fotografie, přiblížil současné kontakty mezi Svatou Horou a Bodenmaisem jáhen Josef Schlecht. Mezi účastníky vernisáže byla řada členů poutnického spolku, kteří kromě jiných poutí, například pěší pouť do Altöttingu, každoročně, většinou na Korunovaci, přijíždějí na kole na Svatou Horu. Výstava potrvá v Bodenmaisu do 23. prosince 2013. Vstup je volný.

Plakát na výstavu fotografií v Bodenmaisu (německy) ke stažení

Město Bodenmais leží v Bavorském lese, nedaleko českých hranic. V okolí Bodenmaisu se v minulosti těžilo stříbro (Hornické muzeum na hoře Silberberg). Je proslulé sklářskou tradicí (JoskaZimní Bodenmais Kristall). Rovněž je cílem mnoha lázeňských hostů. Nabízí výborné podmínky pro zimní i letní sporty pro celou rodinu. Návštěvu Bodenmaisu lze spojit s výletem na Velký či Malý Javor a přilehlá jezera. V místním chrámu Nanebevzetí Panny Marie je uchovávána kopie milostné sošky Panny Marie z Loreta (Itálie). Připomínkou na její přenesení do kostela v Bodenmaisu je každoroční církevně-lidová slavnost Bennofest. Již od 17. století putovali obyvatelé Bodenmaisu na Svatou Horu, a tak se tomu děje dodnes. Více informací najdete na webových stránkách města Bodenmais a farnosti Bodenmais.

Výstavu fotografií pořádá občanské sdružení Matice Svatohorská za finanční podpory Česko-německého fondu budoucnosti, města Příbram a společnosti Sacromontana.

Více informací o putovní výstavě fotografií „Svatá Hora, místo přesahující hranice" najdete na těchto internetových stránkách v rubrice Výstava fotografií Svaté Hory.

 

© 2003-2009, Oficiální­ webové stránky Svaté Hory, všechna práva vyhrazena.
Stránky vznikly za podpory grantového programu EU, SROP "Religiózní­ turistika na Svaté Hoře".
Grantový program EU, SROP - Religiózní­ turistika na Svaté Hoře
Kontakt: Ří­mskokatolická farnost u kostela Nanebevzetí­ Panny Marie Příbram - Svatá Hora, Svatá Hora 591, 261 01 Pří­bram
tel. +420 318 429 930, fax +420 318 429 934, e-mail: basilica@svata-hora.cz
Otevírací doba: Pondělí­ - sobota: 6:30 - 18:00, neděle: 6:30 - 17:00
Provozováno na redakčním systému Evolution Publishing (EP), produktu společnosti NGS.