18. listopadu 2014

Putovní výstava fotografií Svaté Hory se vrací blíže k Čechám

Logo Matice Svatohorské maléZe severu Itálie putuje výstava fotografií do bavorského městečka Lam, nedaleko Železné Rudy. Vernisáž výstavy se bude konat v místním kostele v sobotu 22. listopadu 2014 v 16 hodin. Fotografie budou vystaveny do 13. prosince 2014.

 

Během letních měsíců byly fotografie Svaté Hory ke zhlédnutí v severoitalském Ledro a Nomesino. Pro velký zájem Výstava v oratoriu sv. Josefa v severoitalském Ledrobyla výstava dokonce o měsíc prodloužena. Dalším a posledním místem v tomto roce, kde bude několik desítek zajímavých a neobvyklých pohledů na interiér a exteriér Svaté Hory vystaveno, je městečko Lam, které leží na německé straně Šumavy, v Bavorském lese, vzdálené 30 km od Železné Rudy.

Návštěvníci si fotografie pořízené v posledních deseti letech při nejrůznějších příležitostech budou moci prohlédnout ve farním kostele svatého Ulricha buď již v rámci vernisáže, která proběhne v sobotu 22. listopadu 2014 v 16 hodin, nebo následně v čase adventním až do soboty 13. prosince 2014. Lam je posledním místem, kam výstava doputuje v rámci svého II. ročníku.

Plakát na výstavu ke stažení (německy)

Lam a okolí je jedním z míst, odkud věřící konaly a dodnes konají pravidelné pěší poutě na Svatou Horu. Lam je malebné třítisícové lázeňské městečko ležící v Bavorském lese, 30 km od Železné Rudy. První písemná zmínka o Lam pochází z konce 13. století, kdy řezenský biskup daroval klášteru Rott am Inn území mezi Velkým Javorem, vrcholem Osser a Zwercheck, kde se Lam nachází. Podobně jako v jiných částech Bavorského lesa se i v okolí Lam těžilo stříbro a železná ruda. Rovněž se zde vyrábělo sklo. Lam je dnes cílem lázeňských hostů a turistů z blízka i z daleka. Nedaleko Lam se nachází poutní kaple Maria Hilf.

I v městečku Lam budou fotografie opatřeny trojjazyčnými popiskami s čísly. Čísla slouží k tomu, aby návštěvníci mohli vybrat 3 fotografie, které je nejvíce zaujmou. Tím se zapojí do sestavení nástěnného kalendáře na nadcházející rok, v němž bude publikováno dvanáct fotografií ohodnocených návštěvníky jako nejzajímavější. Z účastníků této ankety budou vylosováni tři, kteří kalendář s fotografiemi z výstavy obdrží.

Výstavu „Svatá Hora, místo přesahující hranice“ pořádá Matice Svatohorská, spolek přátel a dobrodinců Svaté Hory, díky finanční podpoře Česko-německého fondu budoucnosti, města Příbram a firmy Sacromontana.

Více informací o výstavě najdete na těchto internetových stránkách v rubrice Výstava fotografií Svaté Hory.
Výstava v kostele sv. Ulricha v bavorském Lam

 

© 2003-2009, Oficiální­ webové stránky Svaté Hory, všechna práva vyhrazena.
Stránky vznikly za podpory grantového programu EU, SROP "Religiózní­ turistika na Svaté Hoře".
Grantový program EU, SROP - Religiózní­ turistika na Svaté Hoře
Kontakt: Ří­mskokatolická farnost u kostela Nanebevzetí­ Panny Marie Příbram - Svatá Hora, Svatá Hora 591, 261 01 Pří­bram
tel. +420 318 429 930, fax +420 318 429 934, e-mail: basilica@svata-hora.cz
Otevírací doba: Pondělí­ - sobota: 6:30 - 18:00, neděle: 6:30 - 17:00
Provozováno na redakčním systému Evolution Publishing (EP), produktu společnosti NGS.