22. února 2017

Provincie redemptoristů Bratislava – Praha si zvolila svoje vedení

Ve dnech 13. – 17. února probíhala I. kapitula slovenských a českých redemptoristů západního obřadu. V pondělí při mši svaté, které předsedal generální představený redemptoristů P. Michael Brehl oficiálně vznikla provincie Bratislava – Praha, která vznikla fúzí provincie Praha a víceprovincie Bratislava.

V úterý kapitula pokračovala volbami vedení nověvzniklé provincie. Za provinciála byl hned v prvním kole zvolený P. Václav Hypius se sídlem v Bratislavě. Za jeho vikáře a prvního rádce byl zvolený P. František Boldy, který působí jako farář ve Frýdku v České republice. Za druhého rádce pro tzv. užší konzultu byl zvolený P. Peter Slobodník, administrátor farnosti Radvaň v Banské Bystřici. Do širšího kruhu poradců byli zvoleni P. David Horáček, kaplan v poutním místě Svatá Hora a P. Miroslav Szuda, farář na bratislavských Kramároch.

Po úvodní a volební časti se kapitula zabývala hodnocením, upravovaním a schvalováním připravených dokumentů, které mají být odrazem vize a vytýčených apoštolských priorit provincie Bratislava – Praha. Kromě již schváleného tzv. Direktória kapitul se kapitula zabývala novými provinciálními stanovami, pastoračním plánem, ekonomickým statutem provincie a případnými novými postuláty.

Zde je  odkaz na fotogalerii z prvního dne: https://photos.google.com/share/AF1QipPpAPptqAMK9_pLCFj0hsPAs8blJMDmeIx0Bl-GKIrLe4BQeZEYZqzdBfEmPmbK2g?key=NHVqUkN0UTJjdUQyb3RJX2wwN3MxZ3FGYjl2aExn

Jechortová
 

© 2003-2009, Oficiální­ webové stránky Svaté Hory, všechna práva vyhrazena.
Stránky vznikly za podpory grantového programu EU, SROP "Religiózní­ turistika na Svaté Hoře".
Grantový program EU, SROP - Religiózní­ turistika na Svaté Hoře
Kontakt: Ří­mskokatolická farnost u kostela Nanebevzetí­ Panny Marie Příbram - Svatá Hora, Svatá Hora 591, 261 01 Pří­bram
tel. +420 318 429 930, fax +420 318 429 934, e-mail: basilica@svata-hora.cz
Otevírací doba: Pondělí­ - sobota: 6:30 - 18:00, neděle: 6:30 - 17:00
Provozováno na redakčním systému Evolution Publishing (EP), produktu společnosti NGS.