20. dubna 2017

Magie místa a hlasu - Thomas Hampson uzavře dne 25. 5. 2017 na Svaté Hoře Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram

Jak se vám líbí představa, že na zářivou hvězdu světového hudebního nebe nemusíte cestovat ani do New Yorku ani do Londýna ani do Milána a dokonce ani do Vídně? Stačí vyrazit na závěrečný koncert Hudebního festivalu Antonína Dvořáka v Příbrami. Právě tady, v majestátních prostorách poutního místa Svatá Hora, se 25. května 2017 představí věhlasný americký barytonista Thomas Hampson.

Program závěrečného koncertu byl sestaven s ohledem na místo konání, a tak v ambitech Svaté Hory zazní v doprovodu Komorní filharmonie Pardubice pod taktovkou Marka Štilce  sakrální díla A. Dvořáka, J. S. Bacha, G. Mahlera a S. Bodorové. Čeští příznivci klasické hudby mají jedinečnou příležitost navštívit koncert mimořádné světové osobnosti, který se navíc uskuteční v nevšedních prostorách s neopakovatelnou atmosférou.

Vstupenky nejen na závěrečné vystoupení Thomase Hampsona, ale na všechny koncerty 49. ročníku Hudebního festivalu A. Dvořáka Příbram, lze zakoupit na www.hfad.cz a na www.ticketportal.cz.

„Tuto vpravdě světovou hvězdu, Thomase Hampsona, jsem poprvé oslovila před čtyřmi lety. Tehdy byl na turné po evropských městech s orchestrální úpravou Dvořákových Cigánských melodií, které na jeho žádost napsala česká skladatelka Sylvie Bodorová. Českou republiku ale minul. Pozvala jsem ho do Příbrami a on nějakým zázrakem účast přislíbil. Bohužel týden před zahajovacím koncertem onemocněl a na doporučení lékařů musel zrušit všechny koncerty. Tehdy ho narychlo zastoupila fantastická pěvkyně Gabriela Beňačková. Panu Hampsonovi bylo líto, že nemohl splnit svůj slib a nabídl, že přijede jindy. Jelikož jsem již tehdy snila o spojení festivalu s barokní krásou Svaté Hory, přišlo mi ideální spojit jeho vystoupení se vstupem festivalu do těchto krásných prostor. Termín, který pak všem stranám vyhovoval, byl rok 2017,“ říká ředitelka Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram, Mgr. Albína Houšková.

Jechortová
 

© 2003-2009, Oficiální­ webové stránky Svaté Hory, všechna práva vyhrazena.
Stránky vznikly za podpory grantového programu EU, SROP "Religiózní­ turistika na Svaté Hoře".
Grantový program EU, SROP - Religiózní­ turistika na Svaté Hoře
Kontakt: Ří­mskokatolická farnost u kostela Nanebevzetí­ Panny Marie Příbram - Svatá Hora, Svatá Hora 591, 261 01 Pří­bram
tel. +420 318 429 930, fax +420 318 429 934, e-mail: basilica@svata-hora.cz
Otevírací doba: Pondělí­ - sobota: 6:30 - 18:00, neděle: 6:30 - 17:00
Provozováno na redakčním systému Evolution Publishing (EP), produktu společnosti NGS.