Exerciční dům

Poutníci, skupiny i jednotlivci se mohou ubytovat v exercičním domě. Svatá Hora je odtud doslova na dohled. Návštěvníkům nabízíme i stravování, to navíc probíhá v jedinečném prostředí refektáře svatohorského kláštera.

Ubytování

wi-fi

zákaz kouření

nádobí

zahrada

parkoviště

platba hotově

platba kartou

výtah

recepce

V exercičním domě na Svaté Hoře nabízíme možnost ubytování pro poutníky, skupiny i jednotlivce. Dům se využívá převážně na pravidelné exercicie – duchovní cvičení. Rezervaci ubytování proto doporučujeme provést vždy po dohodě předem.

V přednáškové místnosti je možnost:

  • malého občerstvení v kuchyňce s rychlovarnou konvicí a mikrovlnnou troubou,
  • zakoupení nápojů a sušenek,
  • internetového připojení (přes zpoplatněné WiFi).

Exerciční dům na Svaté Hoře byl postaven redemptoristy pro Matici svatohorskou v letech 1936 až 1938. Roku 1939 byl zabrán Němci pro potřeby Tuberkulózní léčebny. Po 1950 byl dům zabaven opět pro potřeby zdravotnictví. Na podzim 1990 byl dům navrácen církvi a nyní je zapsán v majetku Římskokatolické farnosti Svatá Hora. V prvních letech byla péče o dům zajišťována dobrovolníky, většinou důchodci a řeholními sestrami.

Základní informace

kapacita 64 míst

S ohledem na duchovní cvičení, která v exercičním domě probíhají, doporučujeme rezervaci ubytování provést vždy s dostatečným předstihem.

Ceny

Ubytování
jedna noc (cena za osobu) 320 Kč
více nocí (cena za osobu) 280 Kč
Stravování
snídaně (8.00) 60 Kč
oběd (11.30) 100 Kč
večeře (17.30) 80 Kč

Stravování zajišťujeme mimo exerciční dům, přímo v refektáři (jídelně) kláštera Svaté Hory (vzdálené cca 150 m), po předchozí objednávce.

Adresa

Římskokatolická farnost u kostela Nanebevzetí Panny Marie
Exerciční dům
Svatá Hora 604
261 01 Příbram

Za Svatohorskou kavárnou napravo vede příjezdová cesta přímo k exercičnímu domu s parkovištěm pro osobní automobily i autobus.

Chcete se ubytovat na Svaté Hoře?

Ke každému návštěvníkovi přistupujeme individuálně. Ať už jste jednotlivec, nebo skupina, a máte zájem o ubytování na Svaté Hoře, spojte se s námi. Rádi vám vyjdeme vstříc.

Spojte se s námi

Přihláška na exercicieDuchovní cvičení

Název exercicie označuje několikadenní duchovní obnovu ve skupině (kurzu), kterou vede zpravidla kněz. Duchovní cvičení spočívají především v modlitbě, mlčení, přednáškách vedoucího kurzu a společných bohoslužbách. V ceně jednotlivých kurzů je zahrnuto ubytování a plná penze.

Přihlášky prosím posílejte písemně, e-mailem nebo pomocí elektronického přihlašovacího formuláře.

Spojte se s námiSeznam exercicií