Skip to main content

Adventní kalendář

Advent, dobu očekávání příchodu Krista, si krátíme (nebo spíše ji ještě silněji prožíváme) prostřednictvím nejrůznějších „odpočítávadel“, ať už symbolického adventního věnce s jeho čtyřmi svícemi adventních nedělí nebo jiných prostředků. Pro děti je oblíbeným kalendář ve formě okének, po jejichž otevření se každý den nabízí sladká odměna za vytrvalost...

I my jsme pro vás letos připravili obdobu čokoládového adventního kalendáře. Namísto cukrátek vám nabízíme krátká videa různého obsahu ze Svaté Hory. Chápeme je jako naši každodenní komunikaci s vámi. Doufáme, že vám tím zpříjemníme adventní čas, ať už jste praktikujícími katolíky či nikoli, a třeba vás i povzbudíme k adventní návštěvě Svaté Hory. Přejeme vám radost z toho, co den po dni budete odkrývat za postupně se otevírajícími okénky kalendáře. Vaše radost bude radostí naší.

Požehnaný Advent!

Adventní kalendář mohl vzniknout díky pracovnímu nasazení GymTV Příbram (zejména PhDr. Josefa Fryše), která pořídila a zpracovala všechny videozáznamy a samozřejmě rovněž díky podpoře a účasti všech vystupujících kleriků i laiků. Děkujeme!

Aktuálně

Chystáte se během adventu na Svatou Horu? Podívejte se do aktualit, co zajímavého se na tomto poutním místě děje.

Návštěvní doba

Svatá Hora je všem otevřena 365 dní v roce. Podívejte se, v jaké časy vás během Vánoc rádi přivítáme.

Hudba

Hudba na Svaté Hoře má dlouhou tradici. Zjistěte více o aktuálních koncertech a mších se sborovou, komorní či varhanní hudbou.