Skip to main content

Mše v sobotu večer, areál od pondělí

Napsal(a) 24.4.20201 května, 2020Aktuálně, Nepřehlédněte

Od pondělí 27. dubna se brány Svaté Hory za jistých omezení znovu otevřou veřejnosti. Mše svaté je však možné z níže uvedených podmínek navštívit již od sobotní odpolední mše 25. dubna v 17.00 hodin, která je s nedělní platností. Níže, prosím, pečlivě čtěte podrobnosti a podmínky vstupu.

Vstup na bohoslužby bude možný pouze jejich účastníkům vždy 30 minut před zahájením bohoslužby Pražskou branou, a to pouze do dosažení maximálního možného počtu účastníků (do 15 osob Bazilika + 15 osob Korunovační oltář vč. kněze, varhaníka, kostelníka). Během bohoslužeb bude areál uzavřen. Vstup na bohoslužby vzhledem k tomu bude možný pouze před jejich začátkem a odchod až po jejich skončení. Zachovávání hygienických nařízení je samozřejmostí: Při vstupu na bohoslužby je nutné desinfekce rukou (zajištěna z naší strany). Vstup pouze s rouškou!

Pořad bohoslužeb bude dočasně doplněn o jednu nedělní mši následovně:

Mše svaté v pondělí až sobotu:

  • 7.00, 9.00, 17.00 hodin

Mše svaté s nedělní platností:

  • sobota v 17.00 hodin

  • neděle v 6.00, 7.30, 9.00, 11.00, 15.30 (+ nešpory) hodin

Zpovědní služba je (do vyčerpání povolené kapacity prostor) zajištěna.

V bazilice se netopí! Věřící nad povolenou kapacitu baziliky budou mít možnost bohoslužbu sledovat od Korunovačního oltáře, kam jim bude zanesena eucharistie. Přijďte velmi teple oblečeni! Toalet není možno využít. Nevstupujte s jakýmikoli příznaky onemocnění dýchacích cest nebo při podezření, že jste nakaženi!

Vícečlenné skupiny, zejména mnohačlenné rodiny, prosíme o předběžnou telefonickou konzultaci, kterou mši by bylo z kapacitních důvodů vhodnější využít. Kontakt: +420 731 619 668.

Areál bude veřejnosti přístupný

  • pondělí až sobota 10.00 až 16.00 hodin

  • v této době bude otevřena i prodejna a svatohorské schody

  • v neděli a mimo výše uvedený čas bude do areálu vstup možný pouze z důvodu návštěvy bohoslužeb 

Podmínkou vstupu do areálu i prodejny je zachování stávajících celostátních hygienických pravidel (vstup pouze s rouškami, skupiny jen do dovoleného počtu, zachování odstupů atd.). Účastníci bohoslužeb smí sedět v lavicích po jednom, se zachováním povinných odstupů.

Děkujeme za pochopení a respektování dočasných omezení provozu.