Skip to main content

Reportáž ČRo o putovní kopii svatohorské madony

Napsal(a) 16.12.202120 prosince, 2021Nepřehlédněte

V září letošního roku jsme na Svaté Hoře přivítali novou kopii milostné sošky Panny Marie Svatohorské. Slavnostně jsme ji požehnali a představili veřejnosti. Byl to šťastný den, sobota 11. září 2021. Proč došlo k pořízení nové sošky? V první řadě to byla myšlenka, aby Panna Maria ze Svaté Hory putovala tam, odkud lidé nemohou přijet (tuto ideu nadnesl při letošní slavnosti Korunovace farář z Březových Hor v Příbrami, P. Robert Cieszkowski). Dále to bylo vědomí, že za necelých jedenáct let bude na Svaté Hoře velká sláva, nastane 300. výročí Korunovace milostné sošky Panny Marie a na toto výročí je potřeba se začít připravovat. K tomu patří pozvání poutníků a věřících. A tak jsme naplánovali, že Matičku vyšleme na cesty, aby potěšila ty, kdo nemohou přijít k ní na Svatou Horu

První pouť putovní kopie milostné sošky P. Marie Svatohorské se uskutečnila v neděli 14. listopadu 2021, kdy cestovala s P. Janem Kuníkem, CSsR, do Mladé Vožice a Smilových Hor, odkud k nám každoročně přichází pěší poutníci. Také navštívila paliativní oddělení příbramské nemocnice.

Rozhovor s P. Davidem Horáčkem, CSsR, a s p. Bondrou, autorem putovní kopie milostné sošky P. Marie Svatohorské můžete vyslechnout zde.

(Foto M. Zelenka)